سبک پوشیدن

استایل جذاب و شیک با شلوار لگ

لگ

احتمالا برای شما هم پیش آمده باشد که به کمد لباس‌هایتان نگاه کنید و لباس‌ها تکراری به نظر برسند. شاید دلیل اصلی ترند شدن شلوار لگ همین باشد؛ استایلی متنوع و جذاب! شلوارهای لگ یک انتخاب عالی برای زمانی هستند که دوست دارید ظاهری شیک و جدید داشته باشید.

جالب است بدانید که شلوارهای لگ از سالیان خیلی قدیم و ابتدا توسط مردان اسکاتلندی به عنوان نوعی شلوار گرم‌کن استفاده می‌شد. از سال ۱۹۶۰ به بعد، لگ‌ها به تدریج وارد عرصه مد و فشن شدند و بیشتر مورد علاقه‌ی خانم‌ها، به خصوص رقصندگان قرار گرفتند. در سال‌های بعد، شلوارهای استرچ از الیافی مصنوعی به نام لاکرا (Lycra) ساخته شد که باعث ایجاد اشتیاق در مردم برای پوشیدن آن‌ها در خیابان‌ها شد.

شاید فکر کنید که شلوارهای استرچ فقط مناسب ورزش کردن هستند؛ اما امروزه لگ‌ها و شلوارهای استرچ در جنس‌ها و رنگ‌های زیاد و متنوعی موجود هستند که هم برای ورزش کردن و هم برای استایل‌های خیابانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

1. برای پوشیدن شلوارهای لگ چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

شاید برایتان کمی عجیب باشد که شلوارهای لگ را برای استایل‌های خیابانی بپوشید؛ اما با در نظر گرفتن و رعایت چند نکته‌ی ساده می‌توانید استایلی شیک و جذاب با لگ داشته باشید. در ادامه به بررسی چند مورد خواهیم پرداخت.

– فصل را در نظر بگیرید؛ شلوارهای لگ به طور کلی مناسب فصل‌های پاییز و زمستان هستند و با کت و سویشرت , بوت و … ترکیب جذابی خواهد داشت.

– تعادل ایجاد کنید؛ شلوارهای لگ فرم بدنی شما را به خوبی نشان می‌دهند. در نتیجه سعی کنید از آیتم‌ها و اکسسوری‌هایی استفاده کنید که فرم بدن و استایل بدنی شما را به خوبی نشان دهد.

– شلوارهای لگ طرح‌دار را هم در نظر بگیرید؛ اگر دوست دارید استایل شما خیره‌کننده و متفاوت باشد، از شلوارهای لگ طرح‌دار استفاده کنید. اما سعی کنید که تیشرت یا لباسی که با آن می‌پوشید ساده و خنثی باشد تا بیش از اندازه جلب توجه نکند.

– اگر پلاس سایز هستید (سایز بزرگ و بالاتر از ۴۶)، سعی کنید در انتخاب‌تان توجه بیشتری داشته باشید؛ انتخاب جنس و سایز درست از مهم‌ترین نکات است. همچنین بهتر است که شلوارهای فاق بلند را انتخاب کنید تا فرم بدنی شما را متعادل‌تر نشان دهد.

2. شلوار لگ و کتانی

یک شلوار لگ مشکی قطعا آیتمی ضروری در کمد لباس شما خواهد بود که از آن برای استایل‌های متفاوت و بسیار جذابی می‌توانید استفاده کنید. ساده‌ترین راه برای پوشیدن آن، ست کردن یک جفت کتانی مشکی است. امروزه ست کردن شلوار لگ و کتانی هم رنگ با آن شیک به نظر می‌رسد. البته کتانی سفید هم گزینه‌ی خوبی برای استایل اسپرت و کژوال خواهد بود.

لگ

3. شلوار لگ و نیم بوت

یکی از جذاب‌ترین انتخاب‌های شما برای پوشیدن شلوار لگ، ست کردن آن با یک جفت نیم بوت است. برای این کار، انتخاب هر دو آیتم با رنگ مشکی، استایل شما را شیک‌تر و خیره کننده‌تر خواهد کرد. همچنین می‌توانید از جنس‌های متضاد استفاده کنید تا درخشش استایلتان را بیشتر به نمایش بگذارید.

لگ

4. یک ژاکت اورسایز

ست کردن شلوار استرچ و یک کت یا ژاکت چرمی یا جین، درخشندگی استایل شما را دو برابر خواهد کرد. یک تیشرت ساده یا با رنگ خنثی بپوشید و بعد از کتتان برای هایلایت کردن و افزودن جذابیت به استایلتان استفاده کنید.

لگ

5. هودی یا سویشرت

ست کردن یک هودی یا سویشرت با شلوار لگ، حس و حالی کژوال و راحت را به شما خواهد داد. این گزینه یک انتخاب بسیار عالی برای زمانی خواهد بود که برای قدم زدن به بیرون می‌خواهید بروید و یا در خانه با دوستانتان یک دورهمی ساده گرفته‌اید.

لگ

6. تونیک

یک بلوز تونیک رنگی، گزینه‌ی بسیار خوبی برای ست کردن با شلوار لگ خواهد بود. برای این استایل دست شما در انتخاب‌تان بسیار باز خواهد بود. برای به نمایش گذاشتن شلوارتان می‌توانید از یک تونیک با رنگ خنثی استفاده کنید و یا می‌توانید از شلوارهای استرچ طرح‌دار یا براق با رنگ‌های مختلف برای استایلی با روحیه‌‌ی شاد و تابستانی استفاده کنید.

لگ