معرفی کیف پول:

کیف پول الکترونیکی امروزه در اغلب فروشگاه های اینترنتی برای کاربران وجود دارد. به کمک کیف پول میتوانید با یکبار شارژ کیف پول خود چندین بار داخل فروشگاه تا سقف موجودی خود با سهولت خرید انجام دهید. به عبارت دیگر اعضاء سایت می‌توانند، مبالغی را به کیف پول خود واریز کنند و بعد از آن خریدهای خود را با کیف پول پرداخت کنند، حتی می‌توانند اگر مبلغ کیف پول کافی نبود، الباقی مبلغ را از طریق درگاه پرداخت آنلاین پرداخت کنند.

یکی دیگر از کاربردهای کیف پول این است که اگر شما از فروشگاه اینترنتی خرید نمایید و آن کالا را بنا بر هر دلیلی مرجوع کنید، هزینه کالای مرجوع شده به کیف پول شما عودت داده میشود و می توانید برای خرید دوباره از محصولات فروشگاه از آن استفاده نمایید.

برخی از کاربردهای کیف پول الکترونیکی:

1. اگر فردی از فروشگاه اینترنتی کالایی را خریداری کرده باشد و آن را مرجوع کند، برگشت وجه کالای مرجوعی توسط صاحب فروشگاه به کیف پول الکترونیکی آن فرد در فروشگاه واریز می شود.

2. صاحب فروشگاه برای هر فردی جایزه و پاداشی را در نظر بگیرد، در کیف پول الکترونیکی آن فرد اضافه می شود.

3. مشتریانی که می خواهند موجودی خود را افزایش دهند، می توانند بسته شارژی خود را انتخاب و با اتصال به درگاه پرداخت آنلاین فروشگاه موجودی کیف پول خود را افزایش دهند.

نحوه استفاده از کیف پول:

از منوی اصلی سایت گزینه موجودی و شارژ کیف پول را انتخاب کنید. در این قسمت میتوانید کیف پول خود را شارژ کنید.

علاوه بر آن در صفحه تسویه حساب میتوانید موجودی کیف پول خود را مشاهده کنید:

دقت کنیدکه فقط در صورت میتوانید موجودی کیف پول خود را در صفحه تسویه حساب مشاهده نمائید که در سایت ثبت نام کرده باشید و از طریق کد تائید وارد سایت شده باشید.

در صفحه تسویه حساب کل مبلغ موجودی کیف پول شما از نمایش میدهد.

حالت اول:

در صورتیکه موجودی کیف پول شما برابر یا بیشتر از مجموع مبلغ سفارش باشد گزینه "پرداخت کیف پول" ظاهر می‌شود. مثلا در نمونه زیر چون موجودی کیف پول معادل 70000 تومان است امکان کیف پول نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید کل مبلغ سفارش را از طریق کیف پول خود پرداخت کنید.

با انتخاب گزینه مذکور و زدن دکمه ثبت سفارش کل عملیات پایان می پذیرد و بدون نیاز به درگاه بانکی کل مبلغ سفارش از کیف شما کسر میگردد.

حالت دوم:

اگر موجودی کیف پول شما کمتر از مجموع مبلغ سفارش شما باشد در صورتیکه موجودی کیف پول شما برابر یا کمتر از مجموع مبلغ سفارش باشد مبلغ از صورتحساب شما کسر میشود. مثلا در نمونه زیر چون موجودی کیف پول معادل 70000 تومان است مبلغ مذکور از صورتحساب کسر شده است و مانده مبلغ فاکتور را می بایست از طریق درگاه بانکی پرداخت نمائید.